Jej wielka pasja do szkolenia i bliskiej współpracy z psami rozpoczęła się, gdy w jej domu pojawiła się długo wyczekiwana suczka Rumi. Chcąc lepiej zrozumieć zachowanie swojego psa, zaczęła intensywnie się uczyć, a każde kolejne doświadczenie jeszcze bardziej wciągało ją do psiego świata. Wraz ze swoim psem, ukończyła podstawowe szkolenia oraz Kurs Psa Terapeutycznego. Osiągając coraz to wyższy poziom wzajemnej współpracy i zrozumienia, Rumi stała się jej prawą ręką, również podczas pracy w Fundacji. Jako psycholog i kynoterapeuta aktywnie prowadzi zajęcia z dziećmi wspomagane obecnością psa.
Na podstawie swojego doświadczenia mówi:
„ W 2019 roku, Rumi przewróciła moje życie do góry nogami i otworzyła mnie na nowe możliwości. Zakochałam się w świecie, którego dotąd nie znałam.
Nie ma szans, aby osoba z niepełnosprawnością kontrolowała psa używając smyczy, poruszając się na wózku mamy również dużo mniejsze możliwości korzystania z zasobów środowiska, które nas otacza. A więc jedyne na czym powinniśmy polegać to nasza relacja z psem, którą należy nieustannie pielęgnować. Naprawdę warto każdego dnia walczyć o to, aby dla swojego psa pozostać najlepszą atrakcją ze wszystkich. Jeszcze do niedawna bałam się wyjść sama na spacer, w mojej głowie kłębiło się mnóstwo myśli, co może się wydarzyć po drodze. Już się nie boję – wiem, że Rumi mi pomoże. Rumi stała się moją motywacją, siłą moich mięśni, przedłużeniem moich rąk i przyjaciółką, której szukałam przez całe życie. Teraz, chciałabym pomagać innym, aby również mogli tego doświadczyć. ”