Fundacja DOGIQ

Psy terapeutyczne dla dzieci

Psy terapeutyczne dla dzieci

SZKOLENIE PSÓW TERAPEUTYCZNYCH DLA DZIECI

Wsparcie dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem w zakresie wychowania i wyszkolenia psa terapeutycznego.

Obecność psa w życiu dziecka z niepełnosprawnością pozytywnie wpływa na jego rozwój. Pies nie tylko może pomagać dziecku w czynnościach, które ze względu na jego niepełnosprawność sprawiają mu trudność ale przede wszystkim jest ważnym źródłem wsparcia psychologicznego. Stałe towarzystwo psiego przyjaciela, który w pełni akceptuje trudności dziecka oraz współdziała z nim zwiększa jego samoocenę oraz samoakceptację. Psi przyjaciel może być doskonałym motywatorem do podjęcia różnych aktywności. Zadania wykonywane w formie zabawy ze swoim psem pełnią znaczącą rolę w edukacji i rehabilitacji dziecka.
Zły dobór szczenięcia oraz błędy w wychowaniu mogą skutkować tym, iż obecność psa nie wniesie niczego dobrego w życiu dziecka z niepełnosprawnością, a wręcz będzie źródłem dodatkowych problemów. Mając na uwadze zarówno dobro psa, jak i specyficzną sytuację rodzin dziecka z niepełnosprawnością oferujemy:

1. Wykład mający na celu wyposażenie rodziców w niezbędną wiedzę na temat funkcjonowania psa w rodzinie z dzieckiem niepełnosprawnym (webinarium – 50 zł).
2. Pierwsza indywidualna konsultacja.
3. Wsparcie w procesie wychowywania i socjalizacji psa (1h konsultacji).
4. Lekcja z trenerem (sesja 1-godzinna).

Po wykonaniu każdej usługi możliwe jest wystawienie faktury.

UWAGA: Pies terapeutyczny nie pełni funkcji psa asystującego, a więc osoba, której towarzyszy pies terapeutyczny nie może korzystać z uprawnień zapisanych w Art. 20a. 1. „Ustawy o zatrudnieniu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych”.

Skip to content